5 שאלות ותשובות בתביעות סיעוד

תביעות סיעוד

במשך כל חייו, אדם יכול לתפקד בצורה תקינה לגמרי. למרות זאת, מכמה סיבות שונות, התפקוד של אותו אדם יכול להיפגע בצורה משמעותית, עד כדי כך שהוא לא יוכל להתנהל יותר עצמאית. תאונות דרכים קשות, פגיעות קוגניטיביות, מחלות וגם הזדקנות יכולים לגרום לאדם להגיע אל מצב סיעודי. במקרה הזה, ניתן להגיש תביעת סיעוד לגופים הרלוונטיים. הנה 5 שאלות ותשובות על התביעות הללו.

 

תביעות סיעוד

תביעות סיעוד הן תביעות אותן ניתן להגיש מטעם התובע, אדם שהפך להיות סיעודי במהלך חייו או החל מגיל צעיר, אל גופים שונים המבטחים את אותו האדם, על מנת שהאדם הסיעודי יוכל לקבל את הפיצויים שמגיעים לו. הפיצויים הללו חשובים להמשך הטיפול והקיום של אדם סיעודי. קראו עוד על התביעות הללו באתר https://pitzuim.co.il.

 

הנה 5 שאלות ותשובות בתביעות סיעוד:

 

  • את מי תובעים?

ישנם כמה גופים שונים שניתן לתבוע. תביעות סיעוד משתנות בין אדם לאדם, כך שלפני שמגישים את התביעה ישירות לאותם הגופים, חשוב לברר את מצבו של האדם הסיעודי שהתביעה אמורה להיות מוגשת בשמו. בין היתר, ניתן לתבוע את הביטוח הלאומי במקרים מסוימים.

הגופים הנוספים שניתן לתבוע הם חברות הביטוח הפרטיות ואת חברות הביטוח שמציעות את הביטוחים הסיעודיים של קופות החולים. במצבים הללו ניתן להגיש תביעה סיעודית אך ורק אם התובע מבוטח בגופים הללו.

 

  1. מי זכאי להגיש תביעת סיעוד?

גם כאן התשובה היא לא אחידה ותלויה גם בגוף שאליו תגישו את תביעת הסיעוד. לביטוח הלאומי למשל, זכאים להגיש תביעת סיעוד לרוב רק אנשים אשר עברו את גיל הפרישה. לעומת זאת, אם מדובר בביטוח פרטי או ביטוח סיעודי מטעם קופת החולים, כל מבוטח יכול להגיש את התביעה. התביעה תתקבל אם המבוטח עומד בתנאים השונים שרשומים בפוליסת הביטוח שלו.

 

  • כיצד נקבע מיהו סיעודי?

גם הביטוח הלאומי וגם חברות הביטוח השונות בוחנות את המצב של התובע כדי להבין אם הוא סיעודי. נבחנות 6 פעולות שונות: אכילה ושתייה, התלבשות והתפשטות, רחצה, קימה ושכיבה, שליטה בסוגרים והתניידות. אדם שלא מסוגל לבצע 3 מתוך 6 הפעולות הללו ייחשב לסיעודי.

 

  • האם ניתן לקבל כמה פיצויים?

ישנם אנשים שזכאים להגיש מספר תביעות סיעוד. הם יכולים לתבוע את הביטוח הלאומי וגם מספר חברות ביטוח שונות עקב הפוליסות שיש להם. החוק קובע שאין קשר בין התביעות הללו ושניתן לקבל פיצויים מכמה גופים במקביל.

 

  • מה ניתן לעשות אם התביעה נדחית?

חברת הביטוח דחתה את התביעה שלכם? קיבלתם תשובה שלילית מהביטוח הלאומי? זה ממש לא אומר שלא ניתן עוד לעשות כלום. בחלק גדול מאוד מהמקרים מדובר על דחיות ללא סיבות מוצדקות, מה שמאפשר הגשת ערעור עם סיכויי הצלחה שנחשבים לגבוהים.

תביעות סיעוד

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין

גילוי מקרי סחר בסמים ללא רישום פלילי: אתגרים ופתרונות

תהליך הנפקת רישיון נשק דורש שיקול דעת מדוקדק של הרקע של האדם, העבר הפלילי והסיכונים הפוטנציאליים. עם זאת, גילוי

מה תפקידו של עורך דין צוואות וירושות?

בעולם שבו עניינים פיננסיים וחלוקת נכסים ממלאים תפקידים מכריעים בחייהם של אנשים, הצורך בתכנון ובניהול עיזבון הפך לחשוב יותר

איך מתנהלים נכון בביקורת מס

ביקורות מס יכולות להיות מפחידות ומלחיצות, אך הן חלק הכרחי בשמירה על ציות פיננסי. בין אם אתה בעל עסק

נוטריון לאימות מסמכי התאגדות חברה

בנוף העסקי הגלובלי של היום, תהליך התאגדות החברה ממלא תפקיד חיוני בהקמת ישויות משפטיות. הוא מבטיח עמידה במסגרות רגולטוריות,