3 שימושים למערכת כריזה מקצועית

מיקרופון

מערכת כריזה מוכרת לנו מעולמות שונים.

החל מהמגפון בידי המורה לספורט שצועק כדי שנמשיך לרוץ ועד מערכת הכריזה המודיעה על צפירה או חלילה אזעקה.

כל אלו אמנם מוגדרות כמערכות כריזה, אך אין שני למערכת כריזה מקצועית.

במסגרות וארגונים רבים מערכת כריזה מסודרת ומשמעותית היא חיונית לתפקוד השוטף.

על כן, ריכזנו עבורכם במאמר 3 שימושים עיקריים למערכת כריזה מקצועית.

 

מערכת כריזה מקצועית – לא רק מגפון

מערכת כריזה מקצועית אינה מסתכמת במיקרופון ורמקול או במגפון. ישנן מערכות כריזה בסדרי גודל משתנים, אך המשותף לכולן הן המערכות המוסדרות והמקצועיות, ההתקנה והשימוש הנרחב. למערכות אלו שימושים רבים, אך במאמר זה נרחיב על 3.

 

מהי מערכת כריזה מקצועית?

מערכת כריזה מקצועית היא למעשה מערכת הגברה. המערכת מאפשר חיבור של מספר רמקולים (ניתן לחבר גם מספר רב, כל זאת לפי הנדרש) או שופרים, במידת הצורך. מערכות הכריזה המקצועיות משמשות לרוב לצורכי העברת הודעות שונות.

 

מערכות כריזה בבתי ספר

בבתי הספר קיימים מספר שימושים למערכות הכריזה. ראשית, הצליל המוכר הוא הצלצול. מערכת הכריזה מודיעה בעזרת הצלול על סיום ותחילת שיעורים, יחד עם השמעת מוזיקה ושירים נוספים. בנוסף לכך, מערכת הכריזה בבית הספר מיועדת גם להעברת הודעות. מערכת כריזה מקצועית לבית הספר נבחרת ומותקנת תוך התחשבות במספר שיקולים – גודל בית הספר ומספר הכיתות, מספר התלמידים והדרישה לפיזור השמע, מספר הרמקולים הנדרשים ועוד. במערכת הכריזה הבית ספרית נדרשת התקנה איכותית ומקצועית, כך שלא יקרה מצב בו הצלצול לא יישמע בגלל המערכת, יחד עם שיקולי תקציב ואיכות המוצר.

 

מערכות כריזה ברכבי ביטחון

מערכות הכריזה המוכרות מרכבי הביטחון, בעיקר ברכבי משטרת ישראל, הן מערכות הנבדלות משאר מערכות הכריזה במספר היבטים – עוצמת הקול, פיזור הצליל, איכות הצליל עוד. התקנת מערכת הכריזה על רכב ביטחון נדרשת להיעשות במקצועיות רבה. ישנה חשיבות גדולה לאופן ההתקנה ולמיקום המערכת ברכב, בהתאם לייעודו.

 

מערכות כריזה בהפגנות ואירועים רבי משתתפים

לאירועים רבי משתתפים – מסיבות, פסטיבלים או אף הפגנות, נדרשת מערכת כריזה טובה במיוחד. הצורך להעביר מסרים או להשמיע מוזיקת רקע שתישמע בצורה חזקה ואיכותית מספיק לקהל גדול דורש מערכת מקצועית. לצורך כך, קיימים שני סוגי מערכות שמע –

מערכת כריזה נייחת 

מערכות כריזה נייחות הפרוסות ברחבי האירוע או המתחם בעלות איכות שמע גבוהה, פיזור שמע ברמה טובה ועוצמת קול גבוהה במיוחד מאפשרות מיקוד בהעברת המסרים יחד עם השמעת מוזיקת רקע בפריסה רחבה, יחד עם הביטחון שהשמע ימשיך במקרה ואחד הרמקולים הפסיק לעבוד.

 

מערכת כריזה ניידת 

למארגני אירועים "נוודים" – אירועים ניידים המשנים את מיקומם בכל פעם, לא משתלם פעמים רבות לרכוש מערכת כריזה נייחת. לעומת זאת, מערכת כריזה ניידת יכולה לשמש אותם באופן מושלם, יחד עם העברתה המהירה והיעילה.

 

מערכת שמע

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא מכשירי חשמל
לא נמצאו פוסטים נוספים בנושא