מהי תקרת הפקדות לקופת גמל על פי תיקון 190?

תיקון 190 הינו תיקון אשר נועד לסייע ולעודד את בני ה-60 ומעלה לחסוך לימי הפנסיה שלהם. התיקון מאפשר להם לחסוך במסלול של קופת גמל עם הטבות שונות לרבות הטבות מס ודמי ניהול. התיקון תקף רק לבני 60 ומעלה וכן מאפשר הפקדות עד סכום מסוים ולכן יש לו תקרה. אז מהי תקרת ההפקדות ואיך תיקון 190 יכול לעזור לכם?

 

מה זה תיקון 190?

תיקון 190 הינו תיקון המאפשר לבני הגיל השלישי לצבור הון באמצעות מסלול של קופת גמל. את קופת הגמל יוכלו למשוך אותם משקיעים באופן חד פעמי (באופן הוני) או בצורה של קצבה חודשה, ביחד עם הטבות רבות בניהול קופת הגמל ובמשיכת הכסף.

 

למי תיקון 190 מיועד?

התיקון מיועד לבני ה-60 ומעלה ומטרתו לסייע להם לחסוך לטווח הרחוק ולמשך תקופת הפנסיה שלהם, ולכן מאפשר להם אפיקי ניהול השקעות מגוונים לצד מגוון רחב של הטבות. התיקון יוכל לעזור גם לצעירים יותר. אלו אשר טרם הגיעו לגיל 60, יוכלו גם הם להפקיד לקופת הגמל לפי תיקון 190 ולהנות מהטבות, אך יוכלו למשוך את כספם רק לאחר שיגיעו לגיל 60.

 

כיצד תיקון 190 יכול לעזור לכם?

תיקון 190 כאמור מאפשר לכם לחסוך במסלול של קופת גמל עם דמי ניהול נמוכים ביותר והינו מסלול השקעה מהמשתלמים שיש בשוק. כמו כן, תוכלו למשוך את כספכם באופן הוני (כלומר במשיכה חד פעמית) עם תשלום מס של 15% במקום מס של 25%. במידה ותבחרו למשוך את כספכם כקצבה חודשית תהיו פטורים מתשלום מס הכנסה. כמו כן, תוכלו להנות מהטבות נוספות שייחודיות רק לתיקון זה.

 

מהי תקרת ההפקדות לקופת גמל לפי התיקון?

תקרת ההפקדה לקופת הגמל לפי התיקון משתנה בהתאם לגילכם. אם גילכם מתחת ל-67, תקרת ההפקדה תהיה מכפלת מקדם אשר מתאים לגילו של החוסך כפול 4 מהשכר הממוצע. אם גילכם מעל לגיל 67, תהיה זו אותה מכפלה של מקדם המתאים לגילכם כפול השכר הממוצע במשק אך מכפלה זו תהיה פי 5.

 

מתי תוכלו למשוך את כספכם?

אם ברצונכם להנות מההטבות אשר ניתנות לפי תיקון 190, כדאי שתדעו שתהיו מוגבלים בעת המשיכה של הכסף שלכם. את כספכם תוכלו למשוך מקופת הגמל ללא תשלום מס אם תמשכו אותם בצורה של קצבה, אם אתם מעל גיל 60 ואם יש לכם קצבת זקנה חודשית מינימלית של 4,525 שקלים. במידה ואתם עונים על כלל הקריטריונים תוכלו להנות מההטבות.

 

בשורה התחתונה – התיקון ישתלם לכם

תיקון 190 הינו תיקון אשר מאפשר לכם לדאוג לעתיד שלכם ולתקופת הפנסיה. אומנם הוא נועד לבני 60 ומעלה אך הוא יוכל לסייע לכם לדאוג לעתידכם לעת זקנה גם אם אתם צעירים יותר.

מחשבון, נייר ועט

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
איש ומטבעות של כסף
פיננסים
מהם העונשים על העלמת מס בארה"ב?

בארה"ב, אנשים רבים חוששים מביקורת מס הכנסה – ואולי אפילו עלולים להיכנס לכלא אם הם עושים טעות גדולה. למעשה, פחד מביקורת מס הכנסה הוא אחת הסיבות העיקריות לכך שאנשים שואפים

מחשבון ודף
פיננסים
מתי כדאי להיעזר בחברה להחזרי מס?

מעל למחצית מהשכירים שעובדים במדינת ישראל זכאים להחזרי מס מהמדינה, ולמרבה ההפתעה רובם אפילו אינם מודעים לכך. לפי הסטטיסטיקה הזו, יש סיכוי לא רע בכלל שגם אתם זכאים להחזרי מס!

מטבעות
פיננסים
החזרי מס בגין סיום לימודים

אם אתם עומדים לסיים את לימודיכם הגבוהים, או שמא אתם בכלל באמצע התואר שלכם, אתם צריכים לבצע בדיקת החזרי מס הכנסה לסטודנטים. אם עדיין לא ביצעתם בדיקת החזרים ממס הכנסה