שולחנות זכוכית – איך בוחרים את האיכותיים ביותר?

שולחן עציץ ועיתון

לאורך כל השנים, זכוכית הצטיירה כחומר אלגנטי ומרהיב, ולצד זאת גם חזק ועמיד. לזכוכית יש שימושים רבים בתעשייה כיום, ביניהם חומר גלם שבאמצעות ליטוש שלו ניתן לעצב איתו פריטי נוי לבית. בזכות השילוב האדיר של עדינות וחסינות, הזכוכית הפכה לאחד מהחומרים הפופולריים ביותר בתחום, ומרבים לעצב איתו שולחנות.

הבחירה בשולחן זכוכית היא נפוצה במיוחד, גם בגלל המראה המרענן והמרהיב שנרשם הודות לשקיפות הזכוכית וגם הודות לחוזק שלה. כמו כן, הזכוכית מתאימה כחלק ממגוון סגנונות עיצוב, ויכולה להיראות טוב גם אם יצמידו לה רגליים ממתכת. אז איך תבחרו את שולחנות הזכוכית האיכותיים ביותר?

 

מאילו חומרי גלם שולחן הזכוכית עשוי?

הקריטריון הראשון והמרכזי לבחינת איכותיות של שולחנות זכוכית, הוא חומרי הגלם ממנו הוא עשוי. האיכות נמדדת בסוג הזכוכית, כאשר האידיאלי הוא זכוכית מחוסמת המגיעה בעובי שמספיק להשגת חוזק מקסימלי. כשאתם רואים את השולחן לראשונה בחנות, כדאי לבחון את הפלטה עצמה ולוודא את שלמותה (שאיננה סדוקה או פגומה).

בייצור שולחנות מזכוכית בוחרים בדרך כלל בזכוכית עבה ואיכותית, אך למען הסר ספק כדאי לשאול את נציג המכירות על חומרי הגלם ועל טיב הזכוכית.

 

שולחן מלבני או אולי עגול? כך תבחרו

כשמעצבים שולחן מזכוכית, רבים מתלבטים בין שולחן עגול לבין שולחן מלבני. ובכן, היתרון המרכזי בבחירת שולחן מלבני, הוא שהוא יכול להשתלב כמעט בכל מרחב. לעומתו, שולחן עגול מצריך חלל שיש בו מאפיינים ספציפיים יותר. במידה ומחפשים שולחן זכוכית שיוצב בסלון, ובבית מסתובבים ילדים קטנים, כדאי לבחור בשולחן העגול. הפינות החדות של שולחן מלבני יכולות להוות סכנה לילדים, ומכאן שזה פחות מומלץ.

 

התאמה לחפצים בחלל

כאמור, איכות שולחן הזכוכית נמדדת באמצעות טיב הזכוכית והחוזק שלה. מעבר לאיכות, חשוב לוודא שישנה התאמה ליתר החפצים המצויים בחלל החדר. אם אתם רוצים למשל למקם את שולחן הזכוכית בסמוך לארונות פתיחה, כדאי שהשולחן יהיה מלבני, כך שדלת הפתיחה לא תיתקע בקשת העגולה של השולחן העגול.

 

ולסיום, כיצד תתחזקו את שולחן הזכוכית?

בשונה מחומרים כמו עץ, זכוכית נחשבת לחומר שקל יחסית לתחזק ולנקות. גם לאחר ארוחה הכוללת הרבה משתתפים, בה התלכלך השולחן מרטבים או ממשקאות שנשפכו, עדיין לא תצטרכו להתאמץ כדי לנקות את השולחן ולהשיב אותו למיטבו.

עם זאת, כדי לשמור עליו מבריק ושקוף בצורה מרהיבה, חשוב לנקות את שולחן הזכוכית בחומרים המיועדים לניקיון זכוכית. במעמד הקנייה שלכם את השולחן, חשוב לשאול את הנציג המייעץ כיצד מנקים את השולחן ואילו חומרים יהיו הטובים ביותר לשם כך.

רצוי לנקות את המשטח עם מטלית או צמר פלדה בדרגה אפס. אם נערמו כתמים של אבנית\ שומן, אפשר לפזר עליהם חומץ או מלח לימון, ולעבור עם מטלית.

עמדת מחשב

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לבית ולגינה

איפה קונים ספות נוער וידר?

כאשר מדברים על השקעה בספות נוער, אין ספק שמדובר בהשקעה חשובה ומשמעותית בצמיחתם של הצעירים. הספות נוער אינן רק

סיבות מדוע יש לטפל ברטיבות באופן מיידי

הגשמים הכבדים שירדו לא מזמן, גרמו לרטיבות במבנים רבים. עובדה זו הובילה אותנו לכתיבת מדריך זה שמטרתו להעלות את

אילו סוגי שטיחים קיימים

שטיחים הם פריטים המשלימים את העיצוב של הבית ומוסיפים לו המון. מעבר לכך הם משרתים צרכים ומטרות פונקציונאליות. המאמר

מה הסיבה שיש ריח של ביוב מהכיור?

מקפידים לנקות את הכיור שלכם, שומרים על הגינה בבית ואף משתמשים בחומרי ניקוי חזקים ואיכותיים? עדיין יכול להיווצר בסביבת