משכנתא ירוקה – מה כדאי להכיר?

בימינו, איכות הסביבה היא אחד הנושאים הבוערים ביותר במדינה ובעולם כולו. בין אם בחברה, בפוליטיקה או בכלכלה, כל העולם משתנה לעבר שיח על איכות הסביבה וכן בהתאם גם לעבר נקיטת פעולות לאיכות הסביבה ומיגור הזיהום והבזבוז. גם עולם הבניה והמשכנתאות מתקדם לעבר התייחסות לבנייה ירוקה ושמירה על איכות הסביבה.

כיום במידה ואתם בוחרים בדירה שנבנית בבנייה ירוקה, ומוכיחים זאת בעזרת עמידה בתקנים המתאימים שמוכיחים כי מדובר בבנייה ירוקה, תוכלו לקבל 'משכנתא ירוקה', כלומר משכנתא מוזלת בה תקבלו הטבות והנחות שונות. לכן ובמיוחד אם איכות הסביבה חשובה לכם, חשוב שתכירו את עקרונות המשכנתא הירוקה ואת התנאים להשגתה. לשם כך, לפניכם כל מה שצריך לדעת על משכנתא ירוקה ומה כדאי להכיר.

 

מהי בניה ירוקה?

בניה ירוקה היא בנייה שלוקחת כמה שיותר בחשבון ובשקלול את איכות הסביבה והשמירה על כדור הארץ. לעומת הבנייה הסטנדרטית בנייה ירוקה תבחר בחומרים ושיטות בנייה אחרות שפוגעות פחות בסביבה ופולטות פחות מזהמים.

כיום רבים פונים לקנות או לבנות בעצמם דירות שנבנו תחת הכללים והתקנים של בנייה ירוקה כדי לתמוך בתעשייה ירוקה ונקייה ממזהמים ולתרום את חלקם עבור איכות הסביבה והמאבק הגובר לשמירה על כדור הארץ והעולם שלנו. בהתאם גם חברות רבות פונות לבנייה ירוקה והדבר תופס תאוצה במציאות בה השיח גועש בתחום איכות הסביבה והנזק לשכבת האוזון.

 

אז מהי בדיוק משכנתא ירוקה?

מאחר ואיכות הסביבה היא נושא שהופך חשוב יותר ויותר ומדובר עוד ועוד בפוליטיקה ובחברה ומאיץ גם את הבנייה הירוקה, גם שוק המשכנתאות מתאים את עצמו ומתייחס לכך, באמצעות ה"משכנתא הירוקה".

משכנתא ירוקה היא משכנתא שמאפשרת למי שהולך בדרך של קניית נכס בבנייה ירוקה, הטבות פיננסיות שיעודדו את הבחירה בבנייה ירוקה. כך המשכנתא הירוקה משחקת תפקיד חשוב בעידוד השמירה על איכות הסביבה מאחר ומהווה יתרון בקנייה מבניה ירוקה, ומעודדת זאת בזכות הטבות שמקדמות זאת. המשכנתא הירוקה לא ניתנת בכל בנק ויש לבחון את ההצעות ולבחון את ההבדלים בדבר ההטבות בשונות בשוק הרחב.

 

מה הם הקריטריונים הנבדקים למען אישור קבלת משכנתא ירוקה?

כדי לקבל משכנתא ירוקה עליכם להצהיר ולהראות שאתם עומדים בתנאים מסוימים ובתקנים רבים המוגדרים ככאלה שנחשבים לבנייה ירוקה. רק בנייה שתעמוד בתקן הישראלי ומוכחת כירוקה תזכה את הקונה שלוקח את המשכנתא בהטבות ה'משכנתא הירוקה'. חשוב שתהיו מודעים לתנאים כדי לוודא שהבנייה הירוקה שאתם לוקחים בה חלק אכן מספיק 'ירוקה' כדי ליהנות מן ההטבות שמציע המשכנתא הירוקה לעומת המשכנתא הרגילה.

לפניכם דוגמאות למספר קריטריונים שבודקים על מנת לאשר משכנתא ירוקה:

  1. מים – האם קיים חיסכון במים בבנייה, כמו על ידי שימוש במערכת של מחזור מים, ושימוש בניקוז תקין שלא מזהם את הסביבה.
  2. חשמל – האם ישנו חיסכון בחשמל דרך מגוון שיטות שונות, למשל שימוש בצל לקירור הבנה וכדומה.
  3. קרקע – האם המבנה משתמש באופן יעיל בקרקע ושומר עליה.

כיתוב באנגלית של המילה אושר

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מסמכים זכוכית מגדלת וקפה
פיננסים
כך תגישו בקשה להחזר מס

למי מכם שלא קורא סינית, ההתמצאות בטפסי והליכי הבקשות השונים ברשות המיסים יכולים להיראות כמו מבוך. אם אתם שכירים או עצמאיים, באנו לעזרת חבר. זכאים להחזר מס? אלו השלבים לבקשה-

איך להקל בתשלומים למס הכנסה?

כל עובד בישראל מחויב לשלם מס על הכנסותיו. מס זה נקרא "מס הכנסה", ולרוב הוא מנוכה ישירות מהשכר שלכם על ידי המעסיק. ישנם מקרים רבים בהם עובדים יכולים לשלם פחות

סקים של כסף
פיננסים
איך להסדיר חוב מול הבנק

חוב לבנק נובע לעיתים קרובות מחוסר אחריות משותף, גם של הלקוח וגם של הבנק אשר הלווה את הכסף. על הבנק מוטלת אחריות חלקית לבדוק שהוא מלווה את הכסף בתבונה, ולא

ג'וק
בעלי מקצוע
כיצד מתמודדים פעם אחת ולתמיד עם מזיקים?

אם נבצע סקר רחוב קצר, ונשאל מהי תופעת הקיץ שאנשים הכי פחות אוהבים – סביר להניח שחוץ מתשובות על החום והלחות, נקבל גם תשובות רבות אודות תיקנים, זבובים, יתושים ושאר