מה ההבדל בין מנעול רגיל לחשמלי

עם התקדמות הטכנולוגיה המציאו פטנטים רבים המקלים על איכות החיים שלנו ומהווים פתרונות שונים ויעילים ממה שהיה פעם. אחד מהם הוא המצאת המנעול החשמלי. המאמר יבדוק את ההבדלים בינו לבין המנעול הרגיל והאם הוא אכן יעיל.

 

במה שונה המנעול החשמלי ממנעול רגיל?

מנעול חשמלי הוא מנעול אשר נפתח באמצעות צירוף של סיסמא ותדרים, ללא צורך במפתח. לעומת זאת, מנעול רגיל עם צילינדר נפתח באמצעות פינים בגובה שונה ומפתח זיזים. אנו מכירים את הנעילה החשמלית של כלי התחבורה, אך היא נפוצה גם בדלתות, כספות, מעליות ועוד. מנעול זה נשלט מרחוק אך מלבד זאת הוא ביומטרי. כלומר, ניתן לפתיחה באמצעות טביעת האצבע של המורשה או המורשים לפתוח אותו. ישנם גם מנעולים היכולים להיפתח באמצעות סריקה של הקרנית. עד כדי כך הטכנולוגיה התקדמה שקשה להחליט מה הטוב ביותר עבורנו.

 

יתרונות וחסרונות של המנעול החשמלי

היתרונות של המנעול החשמלי: אין צורך במפתח או חשש מלאבד אותו, אין צורך לשכפל מפתח, התפעול שלו פשוט, ניתן לפקח על מי שנכנס למקום, המנעול יכול להחזיק לאורך שנים כיוון שאינו נפתח באופן פיזי והוא קשה לפריצה. לעומתו, המפתח של המנעול הרגיל ניתן לשימוש ללא פיקוח, קל לאבד אותו והמנעול קל לפריצה. אחד היתרונות במנעול החשמלי הוא היכולת להשבית את הנעילה החשמלית באופן זמני על ידי הזזת המתג שלו, מה שיכול להתאים לאוכלוסייה השומרת שבת. למנעול זה יש גם יכולת להשהות את הנעילה בעת הכניסה לבית שלאחריה המנעול ננעל באופן אוטומטי. בנוסף, המנעול מוסתר במשקוף הדלת כך שהוא עמיד למים ולמזג אוויר גשום כשמתקינים אותו במחסן או דלת חיצונית. החסרונות של המנעול החשמלי: תקלות בזיהוי טביעת האצבע, חוסר עמידות בעומס המשקל בדלתות כבדות של 300 ק"ג ומעלה.

 

כיצד מתקינים מנעול חשמלי?

התקנה של מנעול חשמלי מורכבת יותר מהתקנת מנעול רגיל בשל העובדה שיש בו רכיבים אלקטרוניים שצריכים להיות באינטגרציה אחד עם השני. התקנה לא נכונה יכולה להזיק למנעול ולהשבית אותו. בהתאם לכך, כאשר צריך לפרוץ מנעול חשמלי בשל תקלה רצינית, יש להסתייע בשירותי מנעולן מקצועי מאזור המגורים. מנעולן הגר באזור יגיע במהירות ויפתור את הבעיה. למשל, פורץ מנעולים בבאר שבע ייתן שירות מהיר לתושבי באר שבע והסביבה.

 

רכישת מנעול חשמלי

את רכישת המנעול החשמלי יש לעשות על פי הצרכים. כלומר, לבחור את סוג המנעול ולהתאימו לדלת. האם זו דלת רגילה, דלת עם ידית בהלה או דלת כבדה, האם מעוניינים בהשהיה או מפסק שבת לשומרי שבת ולהתאים את מבנה המנעול לדלת. מנעולן מקצועי המתמחה בהתקנת דלתות עם נעילה חשמלית, יוכל להמליץ על המנעול הטוב ביותר בהתאם לצרכים שלכם ולתת את השירות המקצועי לצורך התקנתו וכמובן את האחריות שלו. לסיכום, מנעול חשמלי יעיל יותר ממנעול רגיל, אך גם יקר יותר.

מנעול חשמלי

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מסך סדוק
חשמל ואלקטרוניקה
נקודות חשובות לגבי החלפת מסך לאייפון x

אייפון X הוא אחד המכשירים היקרים ביותר שאייפון השיקו עבורנו, ואנחנו מודים להם על השכלול בטכנולוגיה, אך פחות על המחיר היקר. כשאתם צריכים לתקן אייפון X , הקפידו לאתר אך

ארון
חשמל ואלקטרוניקה
הקשר בין קרינה לארונות חשמל

לא כל האנשים מודעים לכך, אך בפועל ארונות החשמל שלנו מסוכנים לא רק כי הם עלולים לחשמל. נפלטת מהם קרינה ללא הרף ולכן, אם תהיתם האם יש קשר בין קרינה