האם חיילים יכולים לתבוע על רשלנות רפואית?

אמנם אתם "רכוש צה"ל" בעודכם משרתים בו, אך אין זה אומר שאתם לא יכולים לקבל את הזכויות המשפטיות שמגיעות לכם.

חיילים רבים נפצעים בזמן שירותם הצבאי בעקבות הטיפול הרפואי הלקוי שהתבצע בהם. לא רבים יודעים שהם יכולים לתבוע בגין הרשלנות הרפואית הזו ולקבל סכומים משמעותיים של פיצויים. נסביר על כך בהמשך המאמר.

 

מה זה רשלנות רפואית?

בית חולים, רופא או איש מקצוע אחר בתחום הבריאות מצופים לספק טיפול סטנדרטי מסוים למטופלים שלהם. אכן בעל המקצוע אינו אחראי לכל הפגיעות שחווה המטופל. אך עם זאת, הוא אחראי על פי חוק במידה והמטופל חווה נזק או פציעה בגלל סטייה של הגורם הרפואי מהסטנדרט הטיפול המצופה בדרך כלל במצבים דומים.

 

לטענת עורכי דין המתמחים ברשלנות רפואית, בכדי לשקול רשלנות רפואית, צריכים להתקיים מספר תנאים:

אי ציות לסטנדרט הטיפול

החוק מחייב שגורמים רפואיים יעמדו בתקנים מסוימים, אם לא עמדו בהם הם יכולים לעמוד בפני האשמה ברשלנות.

 

פגיעה כתוצאה מהרשלנות

אם מטופל מרגיש שהגורם הרפואי התרשל בעבודתו, אך לא נגרם לו שום נזק או פגיעה, לא ניתן לתבוע אותו. על המטופל להוכיח כי הרשלנות גרמה לפגיעה או נזק, שלא היו מתרחשים אילולא הרשלנות.

 

לפגיעה חייבות להיות השלכות מזיקות

על המטופל להראות שהפגיעה או הנזק שנגרם בגלל הרשלנות הרפואית גרמו לו לנזק ניכר, לדוגמה: סבל, כאב מתמיד, אובדן הכנסה ניכר או נכות.

 

רשלנות רפואית בניתוח

הרבה מהמקרים הצבאיים של רשלנות רפואית, קשורים לרשלנות רפואית בניתוח. הליך כירורגי אמור להתבצע בזהירות רבה על ידי רופא מקצועי ומשכיל. עם זאת, לעתים קרובות מתרחשים מקרים, בעיקר כאשר מדובר ברופאים צבאיים, בהם רופא עלול להיכשל במתן הטיפול הטוב ביותר לחולה.

רשלנות כירורגית מתרחשת כאשר רופא אינו מתייחס כראוי לצרכי המטופל, או כאשר רופא מנתח, מרדים או אדם אחר העוסק בניתוח מתייחס בהזנחה כלפי המטופל. בפרט, פעולותיו של הרופא או גורם אחר המעורב בניתוח גרמו נזק ישיר לחולה.

הסוגים הנפוצים ביותר של מקרי רשלנות כירורגית כוללים:

  • ניתוחי לב
  • ניתוחי קיבה
  • ניתוחי מוח
  • ניתוח ריאות

 

תביעה בגין רשלנות רפואית לחיילים

חיילים יכולים לתבוע בגין רשלנות רפואית במידה ועמדו בכל התנאים שצוינו בסעיפים לעיל. הם רשאים לתבוע תוך כדי השירות או בדיעבד, גם לאחר השחרור. אם אתה מעוניין לתבוע את הגורם הרפואי, עלייך לוודא כי ברשותך כל המסמכים שמתעדים את הטיפול הרפואי בך, להראות כי הטיפול גרם לך לנזק, ולהוכיח באמצעים משפטיים את הנזק שנגרם לך.

במקרה כזה חשוב והכרחי לשכור את שירותיו של עורך דין שמתמחה במקרים של רשלנות רפואית, הם יודעים בדיוק מה לעשות, ויעזרו לך לקבל את מה שמגיע לך.

 

עורך דין בחליפה

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
האם כל גירושין מצריכים עורך דין גירושין?

האם כל הליך גירושין נפתח בעקבות סכסוכים והתכתשויות שיסלימו במסגרת המאבק המשפטי? ובכן, לא בהכרח. האם כל גירושין מאלצים את הזוג לפנות לסיוע משפטי של עורך דין גירושין? גם הפעם,

מיקרופון
עריכת דין
האם האזנות זה חוקי?

כולנו עלולים למצוא את עצמנו לעיתים בסיטואציה שבה אנחנו לא לגמרי בטוחים האם האנשים מסביבנו אמינים או לא. האם האישה בוגדת? והאם הבעל רואה מישהו אחר בערבים? האם העובדים שלנו