האם חיילים יכולים לתבוע על רשלנות רפואית?

אמנם אתם "רכוש צה"ל" בעודכם משרתים בו, אך אין זה אומר שאתם לא יכולים לקבל את הזכויות המשפטיות שמגיעות לכם.

חיילים רבים נפצעים בזמן שירותם הצבאי בעקבות הטיפול הרפואי הלקוי שהתבצע בהם. לא רבים יודעים שהם יכולים לתבוע בגין הרשלנות הרפואית הזו ולקבל סכומים משמעותיים של פיצויים. נסביר על כך בהמשך המאמר.

 

מה זה רשלנות רפואית?

בית חולים, רופא או איש מקצוע אחר בתחום הבריאות מצופים לספק טיפול סטנדרטי מסוים למטופלים שלהם. אכן בעל המקצוע אינו אחראי לכל הפגיעות שחווה המטופל. אך עם זאת, הוא אחראי על פי חוק במידה והמטופל חווה נזק או פציעה בגלל סטייה של הגורם הרפואי מהסטנדרט הטיפול המצופה בדרך כלל במצבים דומים.

 

לטענת עורכי דין המתמחים ברשלנות רפואית, בכדי לשקול רשלנות רפואית, צריכים להתקיים מספר תנאים:

אי ציות לסטנדרט הטיפול

החוק מחייב שגורמים רפואיים יעמדו בתקנים מסוימים, אם לא עמדו בהם הם יכולים לעמוד בפני האשמה ברשלנות.

 

פגיעה כתוצאה מהרשלנות

אם מטופל מרגיש שהגורם הרפואי התרשל בעבודתו, אך לא נגרם לו שום נזק או פגיעה, לא ניתן לתבוע אותו. על המטופל להוכיח כי הרשלנות גרמה לפגיעה או נזק, שלא היו מתרחשים אילולא הרשלנות.

 

לפגיעה חייבות להיות השלכות מזיקות

על המטופל להראות שהפגיעה או הנזק שנגרם בגלל הרשלנות הרפואית גרמו לו לנזק ניכר, לדוגמה: סבל, כאב מתמיד, אובדן הכנסה ניכר או נכות.

 

רשלנות רפואית בניתוח

הרבה מהמקרים הצבאיים של רשלנות רפואית, קשורים לרשלנות רפואית בניתוח. הליך כירורגי אמור להתבצע בזהירות רבה על ידי רופא מקצועי ומשכיל. עם זאת, לעתים קרובות מתרחשים מקרים, בעיקר כאשר מדובר ברופאים צבאיים, בהם רופא עלול להיכשל במתן הטיפול הטוב ביותר לחולה.

רשלנות כירורגית מתרחשת כאשר רופא אינו מתייחס כראוי לצרכי המטופל, או כאשר רופא מנתח, מרדים או אדם אחר העוסק בניתוח מתייחס בהזנחה כלפי המטופל. בפרט, פעולותיו של הרופא או גורם אחר המעורב בניתוח גרמו נזק ישיר לחולה.

הסוגים הנפוצים ביותר של מקרי רשלנות כירורגית כוללים:

  • ניתוחי לב
  • ניתוחי קיבה
  • ניתוחי מוח
  • ניתוח ריאות

 

תביעה בגין רשלנות רפואית לחיילים

חיילים יכולים לתבוע בגין רשלנות רפואית במידה ועמדו בכל התנאים שצוינו בסעיפים לעיל. הם רשאים לתבוע תוך כדי השירות או בדיעבד, גם לאחר השחרור. אם אתה מעוניין לתבוע את הגורם הרפואי, עלייך לוודא כי ברשותך כל המסמכים שמתעדים את הטיפול הרפואי בך, להראות כי הטיפול גרם לך לנזק, ולהוכיח באמצעים משפטיים את הנזק שנגרם לך.

במקרה כזה חשוב והכרחי לשכור את שירותיו של עורך דין שמתמחה במקרים של רשלנות רפואית, הם יודעים בדיוק מה לעשות, ויעזרו לך לקבל את מה שמגיע לך.

 

עורך דין בחליפה

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ילד קטן סובל
עריכת דין
רשלנות רפואית באבחון גידול במוחו של פעוט

כיצד ניתן לאבחן גידול במוח בכלל וגידול במוחו של פעוט בפרט ככל שעולה החשד לגידול במוח על תסמינים וסימנים מוכרים ומחשידים, על הרופא לשלוח את המטופל לאבחון שיאשש או ישלול

פסיקה משפטית
עריכת דין
הטרדה מינית נגד סמנכ"ל החברה

סמנכ"ל החברה ממוקם במקום הראשון בסולם ההיררכי והברור הקיים בה. מעמדו בא לידי ביטוי בחשיבות הניתנת לו, בזהירותם של אנשים שמתנהלים תחתיו או מולו ובעצם היכולת שלו להורות על דברים

כתב אישום תעבורה
עריכת דין
מתי כתב אישום תעבורה הופך לכתב אישום?

דוח תעבורה שקיבלתם, כמו בכל עבירה, יהפוך בשלב מסוים לכתב אישום אבל לא באופן מיידי. הדוח יעבור תהליך מסוים עד שיאושר ככתב אישום ואז יגיע לבית המשפט. אז מתי דוח