הקשר בין קרינה לארונות חשמל

לא כל האנשים מודעים לכך, אך בפועל ארונות החשמל שלנו מסוכנים לא רק כי הם עלולים לחשמל.

נפלטת מהם קרינה ללא הרף ולכן, אם תהיתם האם יש קשר בין קרינה ובין ארונות החשמל, כדאי שתדעו: התשובה היא חד משמעית כן.

 

מה אפשר לעשות בנידון?

כאשר מדברים על הקשר בין קרינה ובין ארונות חשמל, חשוב להבין שאחד מהדברים המשמעותיים ביותר זו השאלה איפה נמצא ארון החשמל. אומנם זה נכון שניתן, וצריך, לבצע בדיקת קרינה בכל פרק זמן מסוים, אך במידה ואתם נמצאים רק בשלב התכנון של בניין מסוים, יש משמעות גם לשאלת מיקום הארון. אם, לדוגמה, ארון החשמל נמצא מאוד קרוב לחדר שבו הילדים שלכם ישנים, זה בהחלט עלול להיות מסוכן גם מבחינת הקרינה. לעומת זאת, אם תעשו כל מה שאפשר כדי להרחיק את ארון החשמל מהילדים וכדי למקם אותו בפינה מרוחקת בבית, הרי שהקרינה תהיה הרבה פחות מסוכנת.

 

החשיבות של בדיקות תקופתיות לארון החשמל

זה לא משנה אם מדובר על ארון חשמל שנמצא במרחב הציבורי או על ארון שנמצא בבית הפרטי שלכם. מה שבטוח זה שמעבר לכך שיש אפשרות לרכוש היום פתרונות שונים בנושא של מיגון קרינה מארונות חשמל, יש גם צורך לבצע בדיקות תקופתיות. במסגרת בדיקה כזאת אפשר להבין ולראות מה מצבו של הארון, האם הוא בטיחותי מבחינה טכנית והאם רמת הקרינה הנפלטת ממנו עומדת בתקן. אומנם אולי תגלו שהתשובה שלילית וזה ידרוש מכם לבצע תיקונים והתאמות שונות, אך זה עדיף פי כמה מאפשר לסכן את עצמכם בכך שאתם חשופים לקרינה מזיקה בכל יום שעובר. לכן זה לא במקרה שיש תקנות ברורות בחוק אשר מחייבות אותנו לבצע בדיקות תקופתיות כאלה, כי אם על ידי בדיקת קרינה שגרתית ניתן יהיה למנוע או למזער את הנזק, למה שלא נעשה זאת?

 

אל מי כדאי לפנות?

רק מי שעוסק בתחום זה בצורה מקצועית ומחזיק ברישיונות הנדרשים יוכל לבצע בדיקת קרינה לארונות החשמל, וזה נכון לגבי כל סוגי ארונות החשמל. לכן, אם חשבתם לרגע לקנות בעצמכם מכשיר שיוכל למדוד את רמת הקרינה ולבדוק הכול לבד, דעו שזה לא מומלץ. אל תשכחו: כל התעסקות עם ארון החשמל מביאה איתה סיכונים רבים, אפילו אם כל מה שרציתם היה רק לבדוק את רמת הקרינה. לכן יש טעם לפנות אל אנשי המקצוע הטובים ביותר שיש, כי הם אלה שיוכלו לסייע לכם. חשמלאים מקצועיים יגיעו לכל מקום שתרצו, יבדקו את הארון מכל בחינה וגם יעשו בו בדיקת קרינה. בהתאם לתוצאות הבדיקה תוכלו להבין האם יש צורך לבצע תיקונים שונים, להעביר את ארון החשמל למקום אחר או שאולי תרצו לעשות כל פעולה אחרת לצורך הגברת הבטיחות של השוהים באזור.

בדיקה תקופתית

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
איש מקצוע
חשמל ואלקטרוניקה
כמה עולה חשמלאי?

חשמלאי הוא אחד מאנשי המקצוע החשובים ביותר שאמורים ללוות אתכם לכל אורך תהליך השיפוץ. תארו לעצמכם יום שלם ללא חשמל, עד כמה קשה היה לכם לנהל את שגרת היומיום שלכם?

פתוח
חשמל ואלקטרוניקה
מסכי לד – מסכי לד המשמשים לפרסום ושילוט

אתם מחפשים את הדרך הכי טובה שיש למשוך עוד אנשים להתעניין במה שאתם עושים? כבר מזמן לא פנה אליכם לקוח חדש ואתם רוצים לשנות את המצב? אם כך, כדאי שתדעו:

מסך סדוק
חשמל ואלקטרוניקה
נקודות חשובות לגבי החלפת מסך לאייפון x

אייפון X הוא אחד המכשירים היקרים ביותר שאייפון השיקו עבורנו, ואנחנו מודים להם על השכלול בטכנולוגיה, אך פחות על המחיר היקר. כשאתם צריכים לתקן אייפון X , הקפידו לאתר אך