החזרים ליזמי נדל"ן

אם מכרתם דירה לאחרונה, או כל נכס מקרקעין אחר לצורך העניין, קיים סיכוי טוב שמגיע לכם החזר מס בגובה עשרות ואף מאות אלפי שקלים – דו"ח מבקר המדינה העלה כי חלק גדול ממוכרי זכויות מקרקעין בישראל, או מוכרי נכסים, לא מממשים את זכויות ההחזרים שלהם במס.

אבל איך תדעו אם מגיע לכם החזר? כמה מגיע לכם ואיך מקבלים אותו?

 

החזרי מס נדל"ן לזכאים

החזרי מס נדל"ן מגיעים לישראלים רבים, אשר אינם מודעים לזכויות שלהם בנושא.

יתרה מכך, עד לא מזמן, החוק התיר תקופה של 4 שנים עבור הזכאים, לדרוש ת הכסף המגיע להם.

אם בגלל חוסר הבנה, או חשש מהתהליך הבירוקרטי, הפניה התעכבה מעבר לארבע שנים, הזכות להחזר אבדה, גם אם מדובר על החזר גדול של מאות אלפי שקלים.

 

מס שבח

מס שבח הוא המס המשולם על רווח שנוצר בעקבות מכירה של נדל"ן.

עסקה כזו יכולה לכלול מכירה של בית מגורים, מכירת דירות, מכירת מגרשים, בתי מסחר, חנויות, קרקע חקלאית, זכויות בנייה ועוד.

כאשר נוצר רווח בעקבות מכירת הנכס, המוכר נדרש לשלם מס שבח – לפי החוק בישראל.

אבל למעשה, מס שבח נכנס לשקלול של מס הכנסה ולכן, ייתכן כי גם לאחר עריכת חישוב החבות שלכם במס שבח, ייערך חישוב נוסף של החבות הכוללת שלכם במס הכנסה.

השקלול של שני המיסים גם יחד, עשוי להביא למסקנה כי אתם זכאים להחזר

כאמור, ייתכן שמדובר על החזר גדול.

למעשה, קיימות אפשרויות רבות לנצל את הכסף הזה ולהשתמש בו, אבל אם לא תפנו למדינה כדי לקבל אותו – הוא פשוט ישאר בידי המדינה.

 

איך מקבלים את ההחזר?

לצורך קבלה של ההחזר המגיע לכם, יש לפנות לבעל מקצוע שיש לו הבנה מעמיקה של החוק, שיכול לזהות את ההטבות והזכויות המגיעות לכם בתחום מיסוי מקרקעין כמו גם במס הכנסה.

לאחר עיון במסמכים הרלוונטיים, אפשר לערוך חישוב מחדש של גובה המס ששילמתם כדי להבין מהי הזכאות המגיעה לכם ומהו המסלול הנכון ביותר לטיפול בנושא.

לאחר מכן, יש להגיש דוחות לרשות המיסים ולטפל בהליכים בירוקרטיים, לעיתים מורכבים, עד לקבלת הכסף בחזרה.

בעלי מקצוע המטפלים בתחום זה הם עורכי דין בתחום המקרקעין, יועצי מס ורואי חשבון מומחים, המירים על בוריה את המערכת, מאגמים כוחות ומטפלים בנושאים אלה במשותף, כדי להביא לאחוזי הצלחה גבוהים ללקוחותיהם.

 

לסיכום

יזמי נדל"ן, משקיעים קטנים ואנשים פשוטים שהחליטו למכור את הבית שלהם ברווח משמעותי, שילמו מס שבח על הרווחים מהמכירה, אלא שלאחר חישוב של מס הכנסה, ייתכן מאוד כי מגיע לאנשים אלה גם החזר מס משמעותי.

משום כך, מומלץ לבדוק את הנושא בעזרת בעלי מקצוע מתאימים, כדי לקבל את ההחזר המגיע לכם, אשר עשוי לעמוד על עשרות ומאות אלפי שקלים.

 

השקעה

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
איך להקל בתשלומים למס הכנסה?

כל עובד בישראל מחויב לשלם מס על הכנסותיו. מס זה נקרא "מס הכנסה", ולרוב הוא מנוכה ישירות מהשכר שלכם על ידי המעסיק. ישנם מקרים רבים בהם עובדים יכולים לשלם פחות

מחשבון ודף
פיננסים
מתי כדאי להיעזר בחברה להחזרי מס?

מעל למחצית מהשכירים שעובדים במדינת ישראל זכאים להחזרי מס מהמדינה, ולמרבה ההפתעה רובם אפילו אינם מודעים לכך. לפי הסטטיסטיקה הזו, יש סיכוי לא רע בכלל שגם אתם זכאים להחזרי מס!

מסמכים זכוכית מגדלת וקפה
פיננסים
כך תגישו בקשה להחזר מס

למי מכם שלא קורא סינית, ההתמצאות בטפסי והליכי הבקשות השונים ברשות המיסים יכולים להיראות כמו מבוך. אם אתם שכירים או עצמאיים, באנו לעזרת חבר. זכאים להחזר מס? אלו השלבים לבקשה-