מתי צריך להגיש דיווח מס בארה"ב?

דיני המיסוי האמריקאים הם רבים ומגוונים ואף משתנים בין מדינה למדינה. מלבד זאת, לשיטת המיסוי האמריקאית בכללה קיימים מאפיינים ייחודיים משלה. בין העיקריים מביניהם נמצאת חובת הדיווח, העומדת בפני עצמה וללא קשר לחובת תשלום המס. מהי חובת הדיווח ומתי צריך להגיש דיווח מס בארה"ב? כל זאת ועוד, במאמר שלפניכם 

 

חובת דיווח המס בארה"ב

שיטת המיסוי האמריקאית מתאפיינת במספר מאפיינים ייחודיים בהשוואה למדינות אחרות, כאשר בין המאפיינים הבולטים שלה, נמצאת חובת הדיווח, העומדת בפני עצמה ואינה קשורה לחבות המס עצמה. אז מהי חובת דיווח המס בארה"ב?

חובת דיווח המס בארה"ב חלה על כל אדם בעל הכנסה באחת ממדינות ארה"ב וזאת בהתאם להכנסתו. ככל והכנסתו של האדם גבוהה מהקריטריונים הקבועים בחוקי המיסוי של אותה המדינה הפדרלית בה יוצרו הכנסותיו, הרי שהוא יהא חייב בדיווח שנתי לרשות המיסים האמריקאית.

 

חובת דיווח המס – על מי היא חלה?

חובת דיווח המס חלה באופן פרסונאלי, על כל אדם בעל הכנסה באחת ממדינות ארה"ב. יוצא אם כן, כי חובת הדיווח הינה נרחבת ביותר וכוללת הן את אזרחי ארה"ב ותושבי הקבע והן אזרחים זרים בעלי הכנסה בארה"ב, גם אם אינם מתגוררים בה בפועל.

 

כיצד ניתן לדווח לרשויות המיסים האמריקאית?

דיווח מס שנתי בארצות הברית מתבצע באמצעות שני טפסים עיקריים:

 

טופס 1040

טופס זה מיועד לאזרחי ארה"ב ותושבי קבע, כאשר עצמאים יחויבו בדיווח על הכנסה העוברת את סך ה – 400 $ ושכירים, בהתאם לסיפי ההכנסה הקבועים בחוק. מעבר לפרטים האישיים ופרטים כלליים, הטופס כולל דיווח הכנסות כולל (אקטיביות ופאסיביות), הן על ההכנסות בארה"ב והן על הכנסות מחוצה לה.

 

טופס NR  1040

טופס דיווח זה מיועד לאזרחים זרים בעלי הכנסה שמקורה באחת ממדינות ארה"ב והוא זהה בעיקרו לטופס 1040.

 

מתי צריך להגיש דיווח מס בארה"ב?

מועד הדיווח לרשות המיסים משתנה בין אזרחי ארה"ב ומחזיקי גרין קארד, הנדרשים להגיש את הדיווח שלהם עד לתאריך 15.4 בשנת המס העוקבת, לבין אזרחים זרים, הנדרשים להגיש את הדיווח שלהם עד לתאריך 15.6 בשנת המס העוקבת. יחד עם זאת, במקרים מסוימים ניתן יהיה לקבל הארכה למועדי הדיווח הללו, באופן אוטומטי, או באמצעות בקשה מיוחדת.

 

מה המשמעות של מועדי הדיווח לרשות המיסים?

מועדי הדיווח של רשות המיסים האמריקאית אינם בגדר המלצה וכל איחור במועדי הדיווח הנקובים, עלול לגרור בעקבותיו ריביות, קנסות (היכולים להגיע עד לשיעור של 25% מחבות המס) וסנקציות נוספות הקבועות בחוק.

 

לסיכום

דיווח המס בארה"ב אינו קשור בהכרח לחבות תשלום המס בפועל והוא מוטל הן על אזרחי ארה"ב ומחזיקי גרין קארד והן על אזרחים זרים בעלי פעילות פיננסית בארה"ב. את דיווחי המס יש להגיש עד לתאריך 15.4 (עבור אזרחי ארה"ב ומחזיקי גרין קארד) או עד לתאריך 15.6 (אזרחים זרים), כאשר הגשה מאוחרת, עלולה לעלות בקנסות וסנקציות נוספות.

החזר מס בארה"ב

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי

מתכת או פלסטיק? כך תבחרו מסגרת למשקפיים

בבואכם לבחור מסגרת למשקפיים שלכם, אחת ההחלטות החשובות ביותר שתקבלו היא האם ללכת על מתכת או פלסטיק. לשני החומרים

איך בוחרים חוקר פרטי?

אחד הדברים שאנחנו כבני אדם מתקשים להתמודד עמו הוא חוסר ודאות. חוסר ודאות בנוגע לעתיד הוא מעין כורח מציאות

מה יש לבדוק טרם בחירת סטאנדאפיסט?

בחירה במופע סטנד אפ זה לא עניין של מה בכך. שכן, יש צורך בבירור מעמיק שיאפשר לכם להיות בטוחים

האם ניתן להזמין עגילי יהלומים אונליין?

עולם המסחר האינטרנטי חווה בשנים האחרונות פריחה חסרת תקדים. הטכנולוגיה ונוחות השימוש הולכות ומשתכללות ככל שעובר הזמן. כולנו, כצרכנים,