ביטוח פלוס – רשימת הביטוחים הנלווים שחשוב לדעת

מבנה מאובטח

כל אדם בגיר, שמע במהלך חייו על סוגי הביטוח השונים והמוכרים – פנסיוני, בריאות, חיים, רכב, רכוש – לכל אלה מתלווים תתי סעיפים, והם שקובעים את תכולתו האמיתית של התיק הביטוחי שלכם.

תתי הסעיפים הללו נקראים גם ביטוחים נלווים.

אי הכרתם של הביטוחים הנלווים, מביא לאובדן כספים משמעותי, לכפל ביטוחי ולחוסר בכיסויים קריטיים וחשובים.

אז מי הם אותם ביטוחים נלווים ולא מוכרים? קראו ותגלו.

 

אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה הוא ביטוח נלווה בדרך כלל לחסכון פנסיוני, ומיועד להבטיח תשלום קצבה חודשי לאדם אשר יאבד את יכולתו לעבוד עקב מצבו הבריאותי. במקרה שהאדם מבוטח בקרן פנסיה רגילה, על פי חוק, חלק מהפרשות המעסיק הולכות אל רכיב של אובדן כושר עבודה. במקרה של ביטוח מנהלים, מדובר בסעיף רשות בלבד. בנוסף ניתן לשדרג כיסוי זה באמצעות ביטוח פרטי ובכך לשפר את התנאים. השיפורים הנפוצים ביותר הם קיצור זמן ההמתנה לקצבה או הגדלת גובה הסכום שיוקצה לקצבה החודשית בעת צורך. אם עוד לא ביקרתם באתר הר הביטוח זה הזמן. אובדן כושר עבודה מוביל לסיטואציה קשה. הכרחי שתדעו מה מצפה לכם אם תקלעו אליה.

 

על בסיסי, משלים ופרטי – רק בריאות

בביטוח הבריאות כמות הסעיפים הנלווים לביטוחים שלנו אדירה. זאת בנוסף לעובדה שמדובר בביטוח שנוגע בנו בנקודה הרגישה לנו ביותר, והיא הבריאות שלנו ושל קרובינו. כל תושב במדינת ישראל זכאי לסל שירותים בסיסי על פי חוק. אותם שירותים ניתנים לתושבים באמצעות קופות החולים וממומנים באמצעות תקציב המדינה ודמי ביטוח בריאות שגובה המוסד לביטוח לאומי מכל תושב. קופות החולים מאפשרות לכל תושב לרכוש שירותים נוספים והחברות הפרטיות מאפשרות לשדרג את מה שמציעות הקופות. מומלץ ואף הכרחי לבצע בדיקה מקיפה בעזרת הכלי של הר הביטוח ולאחר מכן בפניה ישירה אל קופות החולים וחברות הביטוח על מנת להכיר כל ביטוח נלווה שעומד אשר אינו עומד לרשותכם.

 

ביטוחי רכב – מה חובה ומה רשות

על פי חוק, כל רכב במדינת ישראל מחויב בפוליסת ביטוח חובה, אשר מכסה נזקי גוף, פציעות וחבלות. על מנת לכסות נזקי רכוש של בעל הפוליסה ושל כל צד נוסף, האדם זכאי לרכוש ביטוח מקיף, שהוא תמיד כולל בתוכו גם ביטוח צד ג'. ניתנת גם אפשרות לרכוש ביטוח צד ג' ללא ביטוח מקיף. אפשרות זו בדרך כלל תבחר על ידי אדם ששווי רכבו נמוך והוא אינו מעוניין לבטח את נזקי הרכוש של הרכב שלו.

 

ביטוח שאירים

ביטוח חיים למקרה מוות נועד להבטיח שבמקרה פטירה של בעל הפוליסה, המוטבים הרשומים בפוליסה יקבלו קצבה חודשית או סכום חד פעמי. מה שלא הרבה יודעים, שבחסכון הפנסיוני של מרבית האנשים, קיים רכיב שנקרא ביטוח שאירים והוא נועד להבטיח בדיוק את אותו הדבר – הבטחה של קצבה חודשית או סכום חד פעמי עקב פטירתו של מפרנס במשפחה.

 

לסיכום – ידע זה כסף

בעולם הביטוח, הדבר החשוב ביותר להכיר ולדעת הוא הביטוחים הנלווים לפוליסה הכללית שרכשתם. באתר הר הביטוח ישנן פוליסות בעבורן תראו את כלל הביטוחים הנלווים אליה אך ישנן גם כאלו שלא. לכן חשוב לאחר בדיקה בהר הביטוח, לפנות באופן ישיר לחברות הביטוח ולקופות החולים על מנת לקבל תמונת מצב ברורה ומפורטת. לביטוחים הנלווים יש נטייה להסתתר, חפשו אותם בקפדנות, חסכו כסף רב ודעו כל פרט הנוגע לביטוחים הללו – ידע זה כסף!

 

 

רכב מבוטח

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא ביטוחים

כך תתכוננו לתביעה נגד חברת הביטוח

בין אם אתם מחזיקים בביטוח חיים, ביטוח בריאות או ביטוח רכב – קיימים מקרים רבים בהם את זכאים לפיצוי

 4 טיפים ברכישת ביטוח רכב שיעשו לכם חיים קלים

רכישת רכב זה רגע מאד מרגש. למרות ההתרגשות הרבה, יש לזכור שהדבר הראשון שחייבים לעשות זה לבטח את הרכב.

יתרונות וחסרונות בביטוח בית משותף

אחד מהדברים החמים ביותר בעולם הביטוח, הוא ביטוח בית משותף. ביטוח בית משותף למעשה מסיר את הדאגה העיקרית של

ביטוח בניין משותף – יתרונות וחסרונות

מה זו פוליסת ביטוח משותף ולמה כדאי לעשות אותה? אם אתם גרים בבניין בו מתגורר יותר מדייר אחד, אתם