ביטוח בניין משותף – יתרונות וחסרונות

מה זו פוליסת ביטוח משותף ולמה כדאי לעשות אותה?

אם אתם גרים בבניין בו מתגורר יותר מדייר אחד, אתם גרים בבית משותף. במצב כזה, לרוב, כל דייר רוכש ביטוח על דירתו המכסה לעיתים גם את החללים המשותפים: חדר המדרגות, מעלית, חצר משותפת ועוד. נזקים במרחבים אלו מכוסים לעיתים חלקית על ידי הביטוח הפרטי של הדיירים ולעיתים אינם מבוטחים כלל. הרכוש המשותף של הבית המשותף, כמו הדירות הפרטיות, חשוף לנזקים וסכנות. בנוסף לשטח הפיזי המשותף ישנם שירותים משותפים שנרכשים באופן משותף על ידי הדיירים וחשופים לחבות: שירותי ניקיון, תיקונים שונים ועוד. כך למשל, אם עובדי הניקיון מחליקים בבניין, יש נזילה ישנה חבות משפטית או כספית שיש להסדירה.  לאור כך, ישנה חשיבות רבה להסדרת הביטוח על ידי ביטוח בניין משותף.

אספנו עבורכם את היתרונות והחסרונות בביטוח בניין משותף כדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת האם לרכושו או לא:

בית וידיים

יתרונות וחסרונות בביטוח בניין משותף:

יתרונות

  1. חוסר דאגות – במידה ומישהו נפצע בחלל המשותף, ישנה נזילה מאחת הדירות, נשבר חלון או מתפרצת שריפה, לא צריך לשבור את הראש על מי האחריות ומי צריך לשאת בתשלום או לשאת בתשלום על גב הדיירים. כאשר הביטוח מוסדר – התשלום מוסדר ואין מה לדאוג.
  2. במקרים של רשלנות בתחזוקת החללים המשותפים, החבות הפלילית היא באחריות הדיירים, במידה ואין גוף ייעודי שאחראי על חללים אלו. רכישת ביטוח בניין משותף מוריד חבות זו מהדיירים ומבטח אותה.
  3. כאשר יש ביטוח בניין משותף, הפיצוי על נזקים, לרוב, יהיה מהיר יותר. גם אם הביטוח הפרטי של הדיירים כולל את השטח המשותף, מדובר בביטוחים שונים דרך חברות ביטוח שונות ולכן יצריכו פרוצדורה מורכבת יותר שתעכב לרוב את מתן הפיצויים.
  4. במידה ויש נזק כללי לבניין, תוכלו, במידה והביטוח מכסה זאת, לבנות את הבניין מחדש לאל הזדקקות לאותם משאבים כלכליים במידה והבניין לא מבוטח.

חסרונות

  1. אם אתם רוכשים ביטוח בניין משותף דרך חברת ניהול, קחו בחשבון שהמחיר לביטוח יהיה יקר יותר.
  2. אולם לרוב המחשבה היא שחברת ניהול תוכל להשיג את הדיל הטוב ביותר לפוליסת הביטוח, אך ישנן חברות ניהול רבות בשוק שאינן מיטיבות את תנאי הפוליסה עם הדיירים. לכן, לפני שאתם מתקשרים חברת ניהול עשו את כל הבדיקות המקדימות על מנת לוודא שהיא אכן מספקת לכם את התנאים הטובים יותר עבורכם.

לסיכום,

אין חובה לרכוש ביטוח לחללים המשותפים. יחד עם זאת, ישנם סיכונים רבים המוכיחים לנו שכדאי לעשות זאת. לכן, חשבו טוב מה וכיצד אתם רוצים לבטח את השטחים המשותפים בבניין שלכם, ובדקו היטב האם פוליסת הביטוח המוצעת עונה על צרכיכם, על  צרכי הבניין ומבטחת את הנזקים הפוטנציאליים במרחב.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
משאית כחולה
שירות

איך לבחור חברת הובלות לצורך הובלת דירה?

בחירה של חברת הובלות לצורך הובלת דירה מצריכה ביצוע של מספר בדיקות הכרחיות, ואנו כאן עם כל הפרטים לקראת מעבר הדירה המיוחל. חברת הובלות – כיצד נבחר? מדי יום מתקיימים

שירות

מה זה גרפיקה?

עיצוב גרפי טומן בחובו ערבוב של אלמנטים שונים על מנת לייצר ייחודיות בכל כרזה, עיתון, פרסומת או אתרים שונים. מדובר באמנות השרטוט והתעסקות שהיא לא בתוכן, אלא בעיצוב האומנותי, בדגש

גלגל מנסר
כללי

ניסור בטון במבני מגורים

אם אתם מעונינים לבצע עבודות שכוללות ניסור בבטון באזור של מבני מגורים, אז זה יהיה חשוב לוודא שתבחרו לפנות אל מקצוענים שיוכלו להציע לכם שירות ללא רבב ולעשות עבודה שתהיה