הר הכסף: כל מה שחשוב לדעת על איתור והשבת כספים אבודים

רגע לפני שנתחיל בהסבר על איך לאתר ולהשיב כספים אבודים, נענה על השאלה- מה הם בכלל כספים אבודים ואיך יכול להיות שיש דבר כזה?

 

כספים אבודים

כספים אבודים הם כספים בבעלותכם שלא ידעתם שהם בבעלותכם. יכול להיות ששכחתם מהם, שאתם לא יודעים איפה הם נמצאים, שאיבדתם מעקב עליהם או שלא חשבתם שהם קיימים. זאת אומרת שיכול להיות שיש לכם עוד כסף ברשותכם שאפילו לא ידעתם על קיומו!
אם החלפתם מקום עבודה, שירתתם במשרד הביטחון או במשטרה, גרתם לתקופה בחו"ל או החלפתם סוכן או חברת ביטוח- יכול מאוד להיות שיש לכם כספים אבודים.

 

מטבעות ומפתח שוודי

 

 

אז איזה סוגי כספים אבודים יש?

ישנם מספר סוגים של כספים אבודים. על ידי הבנה של סוגם ומקום הימצאם, תוכלו לבצע איתור והשבת הכספים האבודים.

 

חסכונות פנסיה לא בשימוש

ייתכן שבעבר, כשכירים או כעצמאים הפרשתם או שהפרישו עבורכם כספים בקרנות פנסיה, קרנות השתלמות, קופות גמל או ביטוח חיים.

 

חשבונות וחסכונות לא בשימוש

ייתכן שיש ברשותכם חשבונות עובר ושב או פיקדון שפתחתם בעבר וכיום אינם בשימוש. יכול להיות שחסכתם שם סכום כסף ושכחתם ממנו. חשבונות ופיקדונות לא פעילים נחשבים לכאלה כאשר עברו 10 חודשים מהרגע בו התקבלה עליהם ההוראה האחרונה מבעליהם.

 

ביטוחים

פוליסות שפג תוקפן, ביטוחים המשמשים כחיסכון פנסיוני, ביטוחים לטווח קצר או ביטוחים שאינם רלוונטיים יותר להיום. יכול להיות שבכל אחד מהם יש לכם כספים אבודים

 

כספים שירשתם

אם יש לכם קרוב משפחה שנפטר ייתכן שירשתם ממנו חסכונות, חשבונות בנק או ביטוחי חיים.

 

איך מאתרים את הכספים האבודים?

על מנת לאתר את הכספים האבודים שלכם עליכן להתחיל ממעבר על החסכונות והחשבונות שפתחתם בעבר. בצעו סריקה מקיפה ויסודית של כל הפעולות הכלכליות המשמעותיות שביצעתם ובדקו איפה ייתכן והשארתם כסף ששכחתם ממנו. במקביל, בדקו אם יש קרוב משפחה שנפטר וירשתם ממנו כסף.

 

לפני מספר שנים הקים משרד האוצר אתר שבו פועלת מערכת בשם "הר הכסף". המערכת מאפשרת למצוא ולאתר בחינם חשבונות ופיקדונות רדומים וללא תנועה. האתר, שעד הקמת מערכת הר הכסף ריכז את כל המידע על פוליסות ביטוח חיים וחסכונות פנסיוניים, מאפשר לציבור כעת לאתר חשבונות בנק ללא תנועה.
מטרת המערכת היא לעזור לאנשים לאתר ולהשיב אליהם את הכספים האבודים שלהם.

 

סכום הכספים אבודים שלכם יכול להגיע עד מספרים גבוהים ומשמעותיים. ייתכן שיש לכם כסף בבעלותכם שאתם אפילו לא יודעים על קיומו. כדאי להשקיע מאמץ, לחפש, לבדוק ולהיעזר במערכת הר הכסף כדי לאתר ולהשיב אליכם את הכספים האבודים שלכם.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
איך להקל בתשלומים למס הכנסה?

כל עובד בישראל מחויב לשלם מס על הכנסותיו. מס זה נקרא "מס הכנסה", ולרוב הוא מנוכה ישירות מהשכר שלכם על ידי המעסיק. ישנם מקרים רבים בהם עובדים יכולים לשלם פחות

מחשבון ודף
פיננסים
מתי כדאי להיעזר בחברה להחזרי מס?

מעל למחצית מהשכירים שעובדים במדינת ישראל זכאים להחזרי מס מהמדינה, ולמרבה ההפתעה רובם אפילו אינם מודעים לכך. לפי הסטטיסטיקה הזו, יש סיכוי לא רע בכלל שגם אתם זכאים להחזרי מס!

מסמכים זכוכית מגדלת וקפה
פיננסים
כך תגישו בקשה להחזר מס

למי מכם שלא קורא סינית, ההתמצאות בטפסי והליכי הבקשות השונים ברשות המיסים יכולים להיראות כמו מבוך. אם אתם שכירים או עצמאיים, באנו לעזרת חבר. זכאים להחזר מס? אלו השלבים לבקשה-