איך לבנות הופעת סטנדאפ שלב אחרי שלב

אז אתה חושב שאתה מצחיק? אם אתה שוקל קריירה כסטנדאפיסט, קח כמות גדולה של דפים ועט. כפי שיגיד לך כל קומיקאי מצליח, כתיבת בדיחות יום-יום דורשת התחייבות רצינית. לחשוב על רעיונות להופעת סטנדאפ אולי נראה קל, אבל לעצב את החומר הזה לבדיחות מצחיקות שיגרמו לאנשים לצחוק לוקח הרבה עבודה קשה. קומיקאים מתחילים רבים מנסים להבין איך לבנות הופעת סטנדאפ שלב אחרי שלב ועליהם להבין מהם הם המרכיבים העיקריים בבניית הופעת סטנדאפ שלב אחרי שלב?

פתיחה – פתיחת סטנדאפ מכתיבה לעיתים קרובות כיצד יעלה המופע. התחל בבדיחה נהדרת להצחיק את הקהל מהשורה הראשונה. לפעמים לוקח לקהל להיפתח להופעה חדשה או לסטנדאפיסט לא מוכר אבל חשוב לקחת את הכל בחיוך.

ביטים – כך קוראים הקומיקאים בדיחות. לכל בדיחה יש מערך תיאור המפרט את הדמויות והמצב בו הם נמצאים. בסופה של הבדיחה יש את הפאנץ' – המסקנה – שהיא החלק הכי מצחיק של הבדיחה וכמעט תמיד נוגדת את מה שהקהל מצפה שיקרה.

מעברים – מעברים הם גשרי שיחה קצרים המחברים בדיחה אחת לאחרת. לרוב סטנדאפיסט משתף מהחיים הפרטיים שלו או מהניסיון האישי שלו בתחום מסוים שקשור לאחת הבדיחות ומהווה גשר לבדיחה.

נקודת השיא לקראת סיום – הבדיחה האחרונה בתכנית שלך. יכול להיות שזאת תהיה בדיחה שמתקשרת או מתייחסת לבדיחה קודמת. המטרה של הבדיחה האחרונה היא לעטוף את המופע שלך ולהשאיר את הקהל צוחק ועם טעם של עוד.

 

נשים צוחקות

 

 

איך לבנות הופעת סטנדאפ?

  1. צפו ולמדו – חקרו קומיקאים אחרים. צפו בסטנד-אפ המוקדם שלהם ואחריו מופעים עדכניים יותר. כיצד התפתחו קולותיהם הקומיים לאורך השנים? כנסו למועדון קומדיה להופעה חיה כדי לראות כיצד קומיקאים מבנים את הסט שלהם.
  2. אסוף חומר – השתמש בחוויה האישית שלך וכתב את מה שאתה יודע. איזו תרבות מגדירה אותך? באיזה סוג בית גדלתם? אילו ערכים הוחדרו בך? אפילו אם אתה פשוט רואה שביב של רעיון, רשום אותו. אתה אף פעם לא יודע אם זה עשוי לעבוד בהמשך הדרך.
  3. התחל לכתוב בדיחות – כתוב כל יום ויום. בחר רעיון והתקרב אליו כמו סיפור – מצא את הקשר בין הבדיחות וחזק אותן אחת עם השנייה.
  4. הרכיבו את המופע שלכם – ברגע שיש לך מספיק בדיחות שנכתבו למופע של שעה, בחר את אלה שאתה רוצה לכלול במופע של חמש דקות. סדר אותם כדי לראות מה הסדר מרגיש טבעי. תשאיר מקום לצחוק. תמיד יש בדיחות גיבוי מוכנות למקרה שתצטרך להחליף כיוונים.
  5. התאמן מול אנשים – נסה מול קהל כדי לדעת מה עובד ומה לא. ככה תוכל גם לשנן את הבדיחות ולבצע אותם בקלות על הבמה. עבוד על תנועות הגוף שלך במהלך המופע, ובנה סיום שישאיר את הקהל עם חיוך על השפתיים וטעם של עוד.

לפרטים נוספים ניתן להיכנס לאתר https://standupcomedy.co.il

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
קוסם מראה קלף
אירועים
מה חשוב להכיר לפני שמזמינים קוסם לביתך?

הזמנת קוסם לאירוע יכולה להבטיח אירוע מהנה ומיוחד שהילדים יזכרו למשך שנים רבות, ושמלבד הנאה ושעשוע גם יספק סקרנות, למידה ויצירתיות. אם בחרתם להזמין קוסם לאירוע, יש מספר דברים שעליך

קובע ומקל
אירועים
אמן חושים לבר מצווה

אין מחלוקת על כך כי אירוע בר מצוה הוא אירוע של פעם בחיים. לכן אין גם מחלוקת על כך כי אנו צריכים להשקיע משאבים אדירים בבר מצווה שאנו עורכים. אנו

איש עם קלפים
אירועים
סטנדאפיסט לאירוע או אמן חושים

בין אם אתם חוגגים יום הולדת 90 לסבתא, בר מצווה לילד הבכור או יום נישואין "חתונת הכסף" להורים שלכם – אתם בוודאי מחפשים אטרקציה שתעשיר את האירוע שלכם, בנוסף למאכלים