איך לבחור חשמלאי הוגן וטוב

בין אם אם צריכים לבצע תיקון חשמל בבית מסוג כזה או אחר, תמיד יהיה כדאי לברר מהי ההסמכה של החשמלאי אותו הזמנתם. מחפשים אחר חשמלאי מומלץ? כל מה שצריך לברר לפני הזמנת חשמלאים מקצועיים לביתכם.

כידוע לכולנו, מערכות החשמל, בין אם הביתיות או התעשייתיות, הן מערכות מורכבות אשר מצריכות ידיים מקצועיות בלבד בכדי לתקנן. בעקבות מורכבות מערכות חשמל מכל הסוגים, נדירים הם המקרים שבהם אנשים מחליטים לתקן על דעת עצמם מערכות אלו. גם אם אתם בעלי ידע בחשמל, אם אינכם בעלי מקצוע בתחום זה עדיף שלא תתקרבו לאותן מערכות ולא תסכנו את חייכם.

הפתרון הגורף הוא, כמובן, שכירת שירותיו של חשמלאי מקצועי ומומלץ. כיצד נדע כי הוא אכן כזה? ככה מאתרים חשמלאי מומלץ בתל אביב והמרכז:

 

מה הן הדרגות השונות של חשמלאים בישראל?

לידיעתכם, חשמלאים בארץ מתחלקים לכמה וכמה דרגות, כאשר הדרגה הראשונה היא חשמלאי עוזר. בבואכם להזמין חשמלאי לביתכם, יהיה עליכם לברר כי הסמכתו של החשמלאי מאפשרת לו על פי החוק לבצע תיקונים במערכות הקיימות בביתכם או במבנה שלכם.

חשוב לדעת, חשמלאי עוזר רשאי לבצע תיקונים רק בצמוד לחשמלאי מוסמך, גם בצמוד לחשמלאי בכיר, או מהנדס חשמל. ברוב הכמעט מוחלט של המקרים, החשמלאים אשר מטפלים בתקלות ביתיות הם חשמלאים בעלי רישיון מעשי בלבד.

 

אילו תיקוני חשמל חשמלאי מעשי יכול לבצע?

כדאי לזכור, חשמלאים מעשים רשאים לבצע תיקונים במערכות חשמל אשר המתחם בהם אינו עולה על 220 וולט. נוסף על כך, חשמלאי מעשי גם לא יכול לטפל במערכות חשמל שהספק האמפר שלהם עולה על 40 אמפר.

צריכים תיקון במערכות חשמל בהספק של 80 אמפר? אתם גם תצטרכו את השירות של חשמלאי מוסמך (לא מעשי). נוסף על כך, גם מערכות חשמל תלת פאזי מצריכות את הידע המקצועי של חשמלאי מוסמך.

 

תמיד מומלץ לוודא את רשימת הלקוחות הממליצים

אוקי, לאחר שבדקתם את ההסמכות השונות אשר החשמלאי מציג בפניכם, כמובן שתמיד יהיה כדאי לבדוק את רשימת הלקוחות הממליצים שהוא מציג גם כן בבואו. בימינו המתקדמים, כל נותן שירות ובעל מקצוע אמור להיות מסוגל להציג בפניכם רשימה שכזו, ככה שהיא גם תכלול מספרי טלפון או דרכי התקשרות עם לקוחות של אותו חשמלאי.

בדקו עם אותם לקוחות לגבי התיקונים שאותו חשמלאי ביצע בעבורם, אך גם זכרו לשאול לגבי תקלות שהופיעו או לא הופיעו בתקופה שלאחר התיקון. לידיעתכם, אם תקלות חשמל אינן מטופלות נכון, לעיתים הן ישובו ויופיעו בתקופה שלאחר התיקון של החשמלאי.

 

דברו עם החשמלאי שלכם ובקשו ייעוץ אם אפשר

והכי חשוב, בצעו שיחת טלפון אל החשמלאי ודברו עמו. עדכנו אותו בתקלה שלכם, בררו כמה עולה הביקור שלו ומה היא העלות של התיקון.

חשוב לזכור, בדרך כלל לא יהיה ניתן להציג בפני הלקוח הצעת מחיר עוד בשיחת הטלפון, מאחר שתמיד יהיה צורך בבדיקתו של איש המקצוע. בהצלחה!

איש מקצוע

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
Air-Conditioner
חשמל ואלקטרוניקה
השכרת מזגן נייד/מזגן נייד להשכרה

אירוע מושלם בעת תקופת הקיץ הוא ללא ספק משימה קשה ביותר לאור תנאי מזג האוויר הקשים, אולם באמצעות השכרה של מזגן נייד תוכלו לספק לאורחים שלכם את הבריזה הטובה והקרירה

איש מקצוע
חשמל ואלקטרוניקה
כמה עולה חשמלאי?

חשמלאי הוא אחד מאנשי המקצוע החשובים ביותר שאמורים ללוות אתכם לכל אורך תהליך השיפוץ. תארו לעצמכם יום שלם ללא חשמל, עד כמה קשה היה לכם לנהל את שגרת היומיום שלכם?

כלי שאיבה
חשמל ואלקטרוניקה
ההבדל בין משאבת חלב חשמלית לידנית

אחת מההחלטות שיש לקבל לפני הלידה, היא איזו משאבת חלב תתאים לכן באופן הטוב ביותר. בשוק היום יש שני סוגים של משאבות חלב, משאבות חלב חשמליות, ומשאבות ידניות. ההבדל במחיר