מה ההבדל בין הסוגים של אובדן כושר עבודה מלא וחלקי?

מרבית האנשים שמצאו את עצמם חווים אבדן כושר עבודה תוהים מה ההבדל בין אבדן כושר עבודה מלא לחלקי? סביר להניח שגם אתם נכללים בין אנשים אלו, שכן, בחרתם להגיע דווקא לכאן כדי לקבל פרטים בנושא. יצאנו לבדוק במיוחד עבורכם את ההבדלים שקיימים בין שני סוגי אובדן כושר עבודה וחזרנו עם כל הפרטים.

 

אתם בטוחים שאתם יודעים בכלל מה זה אובדן כושר עבודה?

יכול להיות שאתם חושבים שאתם יודעים מהי ההגדרה של אובדן כושר עבודה, אבל יש סבירות כלשהי שההגדרה שלכם אינה מדויקת. אנחנו יודעים זאת כי שמענו לא פעם על אנשים שהסבירו לנו בנושא, והתברר לנו שהם לא בקיאים בו מספיק. מדובר במצב הגיוני, שכן, זהו נושא בירוקרטי מורכב שצריך להעמיק בו בשביל להבין בו. בחרנו להתחיל קודם בהגדרה של המושגים המדוברים, כדי שנוכל כולנו ליישר קו בנושא.

 

אז מה זה אובדן כושר עבודה חלקי?

אובדן כושר עבודה חלקי הוא כזה שמאפשר לאדם להמשיך ולתפקד. הוא אינו יכול לתפקד כפי שהיה קודם, אלא מדובר ברמת תפקוד ירודה שנמדדת בלפחות 25% מהיכולת הקודמת שהייתה לו מ-2 הבחינות הבאות:

  1. מבחינת גובה המשכורת
  2. מבחינת ההיקף של העבודה שלו

אדם שהגיע למצב שכזה, יכול לקבל פיצוי כספי מחברת ביטוי ולדמי פגיעה שמגיעים לו מטעם הביטוח הלאומי. אדם שחווה אובדן כושר עבודה חלקי או מלא צריך לפנות בהקדם אל עורך דין אובדן כושר עבודה כפיר דיין דובב כדי לקבל ליווי הולם בהליך התביעה.

 

ומה זה אובדן כושר עבודה מלא? ומה ההבדל בין השניים?

אובדן כושר עבודה מלא, כשמו כן הוא. זהו מצב שבו אדם חווה אובדן של היכולת שלו לעבוד באופן מלא. מבחינה משפטית, מדובר באובדן עבודה בשיעור של 75%. התכנסנו כאן היום כדי לבדוק מה ההבדל בין שני סוגי אובדן כושר העבודה שצוינו לעיל. כעת, ניתן לראות כי קיים הבדל משמעותי בין אובדן כושר עבודה מלא לחלקי. שכן, אובדן כושר עבודה מלא אינו מאפשר לאדם לעבוד בכלל, בעוד אובדן כושר עבודה חלקי מאפשר לו לעבוד פחות מבדרך כלל.

 

חשוב שתדעו שכושר העבודה יכול להשתנות

ישנם לא מעט מצבים שבהם עובדים מוגדרים כנפגעי כושר עבודה באופן מלא או חלקי וכעבר זמן מה, מתברר שהמצב הרפואי שלהם השתנה. מצב שכזה מחייב שינוי של ההגדרה של אובן כושר העבודה. בכל אופן, בין אם מדובר במצב כזה או אחר, עדיין מתקיימת הזכאות לפיצוי בגין הירידה היחסית שנקבעה לעובד בשכר בתקופה שבה הוא לא היה מסוגל לעבוד כלל.

 

כמה מילים לסיום

עד כאן ההבדלים בין אובדן כושר עבודה מלא וחלקי. כעת, כשאתם יודעים מהם ההבדלים, נותר לכם לפנות לעורך דין ולקבל ליווי הולם לתביעת אובדן כושר עבודה.

אובדן חלקי של כושר עבודה

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
תמרור
עריכת דין
המדריך לנפגע בתאונת דרכים – חשוב להכיר!

נפגעי תאונות הדרכים לא תמיד יודעים כיצד להתנהל מול חברות הביטוח על מנת לעמוד על זכויותיהם ולקבל פיצוי כספי מקסימלי. לעיתים הם מסתפקים בפיצוי מינימלי שלא תמיד תואם את הנזקים

חיילים רצים בחולות
עריכת דין
האם חיילים יכולים לתבוע על רשלנות רפואית?

אמנם אתם "רכוש צה"ל" בעודכם משרתים בו, אך אין זה אומר שאתם לא יכולים לקבל את הזכויות המשפטיות שמגיעות לכם. חיילים רבים נפצעים בזמן שירותם הצבאי בעקבות הטיפול הרפואי הלקוי

כיצד מתנהלת תביעת רשלנות רפואית

תביעת רשלנות רפואית היא אחת מהתביעות היותר מוכרות בתחום הרפואי. בשנים האחרונות מתקיימת מגמת עלייה בתביעות מהסוג הזה, כאשר אחוז גבוה מאד יחסית מהתביעות המוגשות, מסתיים בהצלחה מבחינת התובעים. מהי

כתב אישום תעבורה
עריכת דין
מתי כתב אישום תעבורה הופך לכתב אישום?

דוח תעבורה שקיבלתם, כמו בכל עבירה, יהפוך בשלב מסוים לכתב אישום אבל לא באופן מיידי. הדוח יעבור תהליך מסוים עד שיאושר ככתב אישום ואז יגיע לבית המשפט. אז מתי דוח